Oferta
Czym się zajmujemy

Audyty Dostępności

Przeprowadzamy szczegółowe audyty dostępności, aby zidentyfikować obszary, w których Twoja firma czy instytucja może poprawić swoje usługi i produkty, aby były bardziej dostępne dla wszystkich.

Audyt dostępności architektonicznej to kompleksowy proces badania siedziby lub miejsca prowadzenia działalności, którego celem jest ocena dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami. Analiza jest dokonywana z uwzględnieniem zgodności z aktualnymi przepisami i standardami dotyczącymi dostępności.

Audyt informacyjno-komunikacyjny to proces analizy i oceny sposobów przekazywania informacji i komunikowania się z klientami firmy czy instytucji.
Raport z audytu zawiera szczegółowy opis poziomu dostępności oraz rekomendacje zmian, które można wprowadzić w celu poprawy dostępności dla wszystkich użytkowników.

Audyt dostępności cyfrowej to proces oceny dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych i zgodności ze standardem WCAG 2.1. Nasz zespół doświadczonych ekspertów wykorzystuje różnorodne narzędzia badawcze, przeprowadza testy z udziałem użytkowników oraz korzysta z bogatej wiedzy branżowej. Każde badanie jest trzyetapowe (badanie automatyczne, badanie prowadzone przez eksperta i test użytkownika).

Szkolenia

Dostarczamy wysokiej jakości szkolenia dla pracowników, kadry zarządzającej, właścicieli firm, pomagając zrozumieć, jak tworzyć bardziej dostępne środowiska pracy i produkty.

Nasze szkolenia zostały stworzone, aby dostarczyć wartościową wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą Państwu lepiej zrozumieć i wdrożyć dostępność w swojej firmie lub organizacji.

Realizujemy szkolenie z obszarów:

 • dostępność
 • tematyka niepełnosprawności, w tym obsługa osób ze szczególnymi potrzebami
 • równość praw i niedyskryminacja
 • zatrudnienie i rynek pracy

Każde szkolenie jest "szyte na miarę" - dostosowane do potrzeb firmy/organizacji/instytucji.

Najważniejsze cechy naszych szkoleń:

 1. Adekwatność - oferujemy szkolenia dostosowane do Państwa potrzeb, niezależnie od tego, czy jesteście Państwo firmą początkującą na rynku, czy organizacją z wieloletnim doświadczeniem w Państwa branży. Nasze szkolenia dostarczą Państwu praktycznych narzędzi i wskazówek.
 2. Doświadczanie - wierzymy, że doświadczenie sytuacji osób z niepełnosprawnością jest niezbędne do lepszego planowania działań i usług. Dlatego w ramach naszych szkoleń staramy się zapewnić Państwu możliwość wczucia się w rolę osób z niepełnosprawnością. Opinie uczestników naszych szkoleń potwierdzają wartość takiego podejścia.
 3. Nowoczesność - prowadzimy nasze szkolenia z wykorzystaniem najnowszych technologii, łącząc wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem. Priorytetem dla nas jest prowadzenie szkoleń i tworzenie materiałów szkoleniowych w zrozumiałym i przejrzystym języku, a także stworzenie przyjaznej atmosfery.
 4. Elastyczność - jesteśmy elastyczni w dostosowywaniu się do Państwa potrzeb. Realizujemy zarówno szkolenia stacjonarne, które mogą odbyć się u Państwa w siedzibie, jak i szkolenia online, które umożliwiają naukę z dowolnego miejsca.
 5. Praktyczność - dzięki naszym szkoleniom nabędą Państwo nie tylko wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, które pozwolą Państwu wprowadzić i promować dostępność we własnych firmach i organizacjach.

Dostosowanie dokumentów

Sprawdzimy i dostosujemy Państwa dokumenty zgodnie z wymogami ustawy o dostępności cyfrowej i zgodnie z zasadami języka prostego. Oferujemy również profesjonalną redakcję i korektę tekstów.

Zapewniamy specjalistyczną i w pełni profesjonalną ofertę sprawdzenia oraz dostosowania plików .docx i .pdf do wymogów ustawy. Zbadamy dokument pod kątem użytego języka i dostosujemy go zgodnie z zasadami języka prostego. Zapewnimy profesjonalną redakcję i korektę tekstu.

Tłumaczenia PJM

Nasz zespół ekspertów tłumaczy treści z i na polski język migowy (PJM), zapewniając tym samym komunikację z osobami z niepełnosprawnością słuchu. Proponujemy również usługę tłumaczenia w czasie rzeczywistym przez system tłumaczenia online Wideotłumacz.

Zapewniamy specjalistyczną i w pełni profesjonalną ofertę tłumaczeń z i na polski język migowy (PJM) oraz usług związanych z tłumaczeniem w kontekście filmów i wydarzeń na żywo oraz online (zarówno transmitowanych na żywo oraz wszelkich materiałów filmowych). Nasz zespół stanowią tłumacze słyszący oraz tłumacze głusi. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w tłumaczeniu.

Opracowanie napisów i przygotowanie transkrypcji

W celu dostosowania się do standardów dostępności nasz zespół profesjonalistów dokonuje zapisu treści audio i wideo w postaci napisów lub transkrypcji.

Nasza firma specjalizuje się w usługach opracowywania napisów i dokładnych transkrypcji treści audio i wideo. Transkrypcja wykonywana jest przez ekspertów, nie jest automatyczna, dlatego nie zawiera błędów językowych. Nasz zespół profesjonalistów dba o zachowanie oryginalnego znaczenia i integralności treści.

Oferujemy przygotowanie napisów:

 • Napisy dialogowe (uproszczone) – napisy dla słyszących, są alternatywą dla lektora lub dubbingu.
 • Napisy dla niesłyszących (rozszerzone) – napisy rozszerzone o informacje, opis dźwięków, których osoba z niepełnosprawnością słuchu nie usłyszy.
 • Napisy zamknięte (dodatkowy plik gotowy do dodania do odtwarzacza video lub dołączenia do filmu na YouTube)
 • Napisy otwarte (wmontowane w film).

Teksty łatwe do czytania i zrozumienia (ETR)

Specjalizujemy się w tworzeniu tekstów łatwych do czytania i zrozumienia (ETR), które umożliwiają osobom z różnymi poziomami umiejętności czytania łatwy i zrozumiały dostęp do treści.

Nasz zespół ekspertów przekształca trudne do zrozumienia treści na czytelne i przystępne dla szerokiego grona odbiorców. Dbamy o to, aby treści po obróbce były klarowne, zrozumiałe i dostosowane do potrzeb różnych grup odbiorców. Przygotowane przez nas teksty są poddawane testom użytkownika. Dzięki tej usłudze, Twoja firma lub organizacja może tworzyć materiały, które dostosowane są do standardów dostępności, przez zapewnienie pełniejszego dostępu do informacji dla różnych grup ludzi.

Doradztwo

Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam doradzać firmom i instytucjom w zakresie dostępności, pomagając im w tworzeniu bardziej dostępnych rozwiązań.

Nasze wieloletnie doświadczenie i wnikliwa wiedza pozwalają nam oferować kompleksowe doradztwo firmom i instytucjom w zakresie dostępności, niedyskryminacji i zatrudnienia osób ze szczególnymi potrzebami. Jesteśmy gotowi wesprzeć Państwa w tworzeniu bardziej dostępnych rozwiązań, które przynoszą korzyści zarówno organizacji, jak i ich odbiorcom. Nasze usługi doradztwa obejmują analizę, ocenę i rekomendacje dotyczące dostępności produktów, usług i treści. Dzięki naszemu wszechstronnemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomagać naszym klientom w identyfikowaniu i eliminowaniu barier dostępności oraz dostarczaniu rozwiązań, które spełniają najwyższe standardy. Jeśli potrzebują Państwo porady i konsultacji z zakresu dostępności, to nasz zespół jest do Państwa dyspozycji. Członkowie naszego zespołu mają doświadczenie w doradzaniu m.in. Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej, Wielkopolskiemu Centrum Onkologii, Urzędowi Miasta Łodzi, MOSiR w Zgierzu, wielu placówkom oświatowym oraz poradniom zdrowia. Pomożemy w przygotowaniu planu zapewnienia dostępności, podpowiemy jakie urządzenie kupić, sprawdzimy czy wykonane usługi dostępnościowe są dobrej jakości.

Symulacje Niepełnosprawności

Dla lepszego zrozumienia wyzwań, z którymi mogą się spotkać osoby z niepełnosprawnościami, oferujemy symulacje niepełnosprawności, które pozwalają doświadczyć różnych symulowanych trudności oraz rozwijać empatię i zrozumienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Zapraszamy do skorzystania z symulacji, które pozwalają doświadczyć różnych symulowanych trudności i rozwijać empatię oraz zrozumienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W ramach usługi oferujemy możliwość wzięcia udziału w naszej innowacyjnej grze terenowej "Barrier Buster”, która skupia się na edukacji i budowaniu świadomości na temat wyzwań, z jakimi borykają się osoby z różnymi ograniczeniami.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej usługi przygotuj się na fantastyczną podróż, podczas której odkryjesz pięć unikalnych miejsc, z których każde dostarcza niezapomnianych doświadczeń.

Nasza gra terenowa to nie tylko rozrywka, ale również doskonała okazja do rozwoju empatii i zrozumienia dla innych ludzi. Niesamowitych wrażeń z naszą grą doświadczyło już setki osób, w tym uczestnicy PolandRockFestival i pracownicy firmy Allegro. Czekamy na Ciebie, abyś doświadczył tej niezapomnianej podróży!

Logo Barrier Buster - Superbohaterka Logo Barrier Buster - Superbohater
Zobacz - Barrier Buster