Barrier Buster

Gra Symulacyjna „Barrier Buster"

Mamy przyjemność przedstawić naszą innowacyjną edukacyjną grę "Barrier Buster”. Gra oferuje niezwykłą możliwość wejścia w tematykę różnorodności. To okazja do poznania, zrozumienia i integracji z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

"Barrier Buster" to połączenie zabawy i nauki przez doświadczanie. To także doskonała propozycja na organizacje atrakcyjnych wydarzeń firmowych i budowanie lepszych relacji w organizacji, relacji opartych na uważności i wrażliwości na potrzeby innych.

"Barrier Buster" to pięć unikalnych miejsc, z których każde dostarcza niezwykłych doznań i wrażeń.

Witamy w fascynującej przygodzie, którą stanowi nasza innowacyjna gra terenowa! Przed Uczestnikami niezwykłe wyzwanie składające się z wyprawy po pięciu unikalnych miejscach. Każde z nich dostarcza nowych doznań i wrażeń.

Gra Barrier Buster to niezapomniana podróż, podczas której Uczestnicy stają w obliczu różnych symulowanych trudności i wyzwań by rozwijać empatię i zrozumienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Każdy Uczestnik otrzymuje swoją osobistą "kartę gry", która będzie się wypełniać stopniowo w miarę wykonywania zadań na poszczególnych stanowiskach. W każdej z zaprojektowanych symulacji jest możliwość wyboru spośród różnych zadań oraz różnych technologii wspierających. Pozwala to dostosować wyzwanie do umiejętności i zainteresowań Graczy.

  1. Stanowisko „Centrum Dowodzenia” czyli Start i Reguły + Koniec i Nagroda. Tutaj Gracze poznają pełen zakres zadań przed którymi staną na poszczególnych punktach gry. Po otrzymaniu swojej karty do gry należy wysłuchać uważnie reguł i rozpocząć trasę pełną wyzwań! Po zakończeniu wszystkich zadań Gracze wracają do tego miejsca by odebrać swoją zasłużoną nagrodę – symbol zaangażowania i empatii.
  2. Stanowisko „Operacja Specjalna” czyli Symulacja Niepełnosprawności Manualnej. W tym tajemniczym miejscu czeka na Graczy niezwykłe wyzwanie. Uzbrojeni np. w specjalne rękawice, symulujące niepełnosprawność manualną, mają wykonać powierzone zadanie. To miejsce w którym poczują na własnej skórze, jak to jest funkcjonować, gdy ręce nie są w pełni sprawne. To nie tylko zadanie, to lekcja uważności i zrozumienia dla innych. Stanowisko obsługuje osoba z niepełnosprawnością ruchową.
  3. Stanowisko „Cisza Radiowa” czyli Symulacja Głuchoty. Tu Uczestnicy wchodzą w świat ciszy. Ich zadaniem jest stawić czoła wyzwaniu związanemu z symulacją głuchoty. Bez możliwości słyszenia, nauczą się komunikować na zupełnie nowy sposób. To moment, w którym odkryją jak ważny jest język migowy. Docenią jak istotna jest komunikacja i empatia w relacjach międzyludzkich. Stanowisko obsługują osoby z niepełnosprawnością słuchu komunikujące się w Polskim Języku Migowym.
  4. Stanowisko „Punkt Widokowy” czyli Symulacja Uszkodzenia lub Braku Wzroku. Wkraczając na ten punkt, świat wokół Graczy zamieni się w tajemniczy mrok. Tutaj doświadczą, jak może na co dzień funkcjonować osoba niewidoma/ słabowidząca. Wykonując specjalne zadanie, będą mogli sprawdzić samodzielnie, że brak wzroku otwiera nowe perspektywy poznawcze i kształtuje wyjątkową siłę innych zmysłów. Stanowisko obsługują osoby z niepełnosprawnością wzroku. Gość specjalny – pies przewodnik. Gracze mają do dyspozycji min. gogle symulujące wady wzroku, laski, opaski zaciemniające itp.
  5. Stanowisko „Plac Manewrowy” czyli Symulacja Niepełnosprawności Ruchowej. To miejsce skoncentrowane na wyzwaniach ruchowych. Uczestnicy doznają odczucia ograniczenia ruchu i trudności, jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnością ruchową. Symulacje na tym stanowisku dają okazję do doświadczenia na własnej skórze jak może wyglądać w praktyce codzienne pokonywanie barier nie tylko architektonicznych. Stanowisko obsługuje zespół (osoba z niepełnosprawnością ruchu i osoba pełnosprawna). Gracze mają do dyspozycji min. wózek, mini plac manewrowy, balkonik itp.

Gra Barrier Buster to niezapomniana podróż, która nie tylko dostarczy rozrywki, ale także wzbogaca perspektywę i pozwala lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi spotykają się osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To lekcja wrażliwości i uważności na potrzeby innych oraz okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia wiedzy na temat dostępności otoczenia (firma, szkoła, instytucja), w którym na co dzień funkcjonujemy.

Czekamy na Was!

Cena Naszej Oferty

  • Cena za usługę wynosi od 6000 zł netto.
  • Cena zależy od czasu trwania wydarzenia, miejsca i ilości osób biorących udział.
  • Koszt gry to praca od 6 do 8 osób w tym ekspertów z niepełnosprawnościami korzystających ze wsparcia asystentów i specjalistycznego sprzętu, który wymaga odpowiedniego transportu.

Wyjątkowość Naszej Oferty

  • Każda Gra jest „szyta na miarę” czyli dopasowana do oczekiwań i możliwości Zamawiającego.
  • Gra może być realizowana zarówno w pomieszaniach zamkniętych jak i w plenerze.
  • Gra nie ma ograniczeń czasowych, może trwać dwie godziny albo cały dzień.
  • W grze nie ma ograniczeń liczby osób uczestniczących.
  • Gra może być dostosowana do różnych potrzeb i umiejętności Uczestników.
  • W skład naszego zespołu wchodzą zarówno osoby pełnosprawne jak i osoby z niepełnosprawnościami, co gwarantuje eksperckie prowadzenie symulacji oraz obsługę poszczególnych stacji Gry.
  • "Barrier Buster" to idealne narzędzie do integracji zespołu oraz podniesienia świadomości na temat niepełnosprawności.
  • Dostarczamy pełne wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu gry (organizacja i obsługa stanowisk, pomoce edukacyjne itp.)

Jeśli jesteście zainteresowani naszą ofertą lub macie dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:
Ewa Ciążyńska
crd@pzglodz.pl,
tel. +48 577 055 067

Zobacz ulotkę

Zobacz ulotkę - Barrier Buster
Ulotka Barrier Buster

Galeria zdjęć

Stanowisko Plac Manewrowy - widok róznych atrakcji
W Allegro ulotka gry symulacyjnej
Stanowisko Punkt Widokowy - szukanie drogi do wyznaczonego miejsca Pies przewodnik przy stanowisku odpoczywa
Pies przewodnik przy stanowisku czeka na panią Stanowisko Plac Manewrowy - obrót na wózku na platformie
Stanowisko Cisza Radiowa - rozmowa w języku migowym
Pies przewodnik przy pani z niepełnosprawnością wzroku
Stanowisko Punkt Widokowy - rozpoznawanie puszki Stanowisko Cisza Radiowa - dialog w języku migowym
Widok kilku stanowisk - kolejka chętnych na zabawę Stanowisko Plac Manewrowy - wjazd na wózku na platformę
Stanowisko Punkt Widokowy - szukanie drogi do słupka Stanowisko Operacja Specjalna - przekładanie klocków
Stanowisko Plac Manewrowy - pokonanie przeszkody na wózku Stanowisko Centrum Dowodzenia - wręczenie nagrody dla uczestnika
Stanowisko Plac Manewrowy - zjazd na wózku z platformy
Stanowisko Punkt Widokowy - szukanie puszki z kukurydzą